Mieszkania na sprzedażDomy na sprzedażDziałki na sprzedażObiekty komercyjne na sprzedaż
Mieszkania na wynajemDomy na wynajemDziałki na wynajemObiekty komercyjne na wynajem
Formularz kredytowy
Zgłoś swoją ofertę nieruchomości
Kupimy nieruchomość za Ciebie
Formularz kredytowy

Wydarzenia

Poniedziałek, 11 lipca 2011

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie.

 

Jak bezpiecznie kupić własne M radzi Gazeta Wyborcza Dom z 17.03.10 (my odpowiadamy)

Jeśli nie masz czasu sam szukać odpowiedniego lokum, możesz wynająć pośrednika. Agencja nieruchomości to nie biuro adresów. Pośrednik powinien nie tylko udostępnić ci adres mieszkania, ale także towarzyszyć, gdy pójdziesz je oglądać. Powinien też znać odpowiedź na każde nurtujące cię pytanie albo wiedzieć, gdzie jej szukać. Zanim podpiszesz umowę pośrednictwa, uważnie ją przeczytaj. Niczego nie podpisuj na schodach, masce samochodu czy w biegu. Upewnij się, z kim rozmawiasz. Nie zawsze jest to pośrednik. Bardzo często to tzw. owca, czyli osoba wykonująca czynności asystenckie. Powinieneś poznać nazwisko i numer licencji zawodowej pośrednika, który bierze odpowiedzialność za wszystko, co robi „owca". Pamiętaj, że bez twojej zgody ten sam agent nie może reprezentować obu stron transakcji. Zażądaj od pośrednika faktury za wykonaną usługę. Bez niej nie będziesz mógł pociągnąć agenta do odpowiedzialności zawodowej, gdy coś spartaczy. Uwaga na wyłudzaczy! Na rynku pośrednictwa działają nieuczciwi agenci, którzy wyłudzają zapłatę, podczepiając się pod transakcję Nasza rada: jeśli już wynająłeś pośrednika, to się go słuchaj. On ma za sobą dziesiątki, jeśli nie setki transakcji, a ty jesteś debiutantem. Agent jest profesjonalistą, nie kieruje się emocjami. Jeśli sprzedający będzie się upierał, że nie opuści ceny ani o złotówkę, bo „za półdarmo nie odda", będzie umiał wskazać powody, dla których bez obniżki się nie obędzie.

 

Komentarz:

"Jeśli nie masz czasu sam szukać odpowiedniego lokum, możesz wynająć pośrednika. Agencja nieruchomości to nie biuro adresów."

 - Zgadzamy się z tym i prosimy, żeby nie traktowac nas jak  postój taksówek, które można darmowo wykorzystac na dojazd do nieruchomości. Zagwarantujemy Państwu bezpieczeństwo transakcji oraz wynegocjujemy cenę.


 

"Pośrednik powinien nie tylko udostępnić ci adres mieszkania, ale także towarzyszyć, gdy pójdziesz je oglądać." 

- Jak najbardziej słusznie, z zastrzeżeniem tego co napisaliśmy powyżej.

 

"Niczego nie podpisuj na schodach, masce samochodu czy w biegu."

- Prawidłowo! My tego nie robimy, bo taki rodzaj podpisywania umów jest niedopuszczalny ! My zapraszamydo biura.

 

"Pamiętaj, że bez twojej zgody ten sam agent nie może reprezentować obu stron transakcji. Zażądaj od pośrednika faktury za wykonaną usługę."

 - Słuszna uwaga. Jednak prosze pamiętać, że pośrednik -  będzie  reprezentował (wtedy) interesy tylko jednej strony a gdy będzie rerezentował obie strony, wtedy zrobi wszystko, aby one były zadowolone i doprowadzi do transakcji - czytaj:porozumienia, co dosyć często jest niemożliwe.  Kwestia faktury jest oczywiście poza jakąkolwiek dyskusją. 

 

Szanowni Państwo.

Każdy dokonuje wyboru jaki  towar i gdzie go chce kupić. W przypadku zakupu nieruchomości podejmuje sie bardzo dużego ryzyka finansowego i ta decyzję także pozostawiamy Państwu.

My zapraszamy do nas. Gwarantujemy bezpieczeństwo i ponosimy za to odpowiedzialnośc cywilną, nie mówiąc już o reputacji.  

Jak zawsze życzymy słusznych wyborów. 

 

 

Zapisz się do newslettera

Polska Federacja Rynku NieruchomościRzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie NieruchomościamiMLS RzeszówFagora.pl - portal wiarygodnych ofert nieruchomości tylko od specjalistówRealtor.comWorldpropertiesKarta Praw Klienta PośrednikaPrzemyśl - nasze miasto całą dobęPrzemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.X Zamknij

Stat4u